Growatt wypuszcza falownik drugiej generacji do zastosowań solarnych poza siecią

W ramach ciągłych wysiłków na rzecz zapewnienia wygodnego dostępu do zielonej energii, Growatt, światowy dostawca falowników mieszkaniowych nr 1, wprowadził na rynek falownik pozasieciowy drugiej generacji, SPF 3000T HVM-G2.

Nasz zespół badawczo-rozwojowy wprowadził zaawansowane technologie do tego produktu nowej generacji, czyniąc go jednym z najpotężniejszych falowników off-grid na rynku” – skomentowała Lisa Zhang, dyrektor marketingu Growatt. „W połączeniu z naszą szeroką gamą baterii litowych i rozwiązań monitorujących, ten nowy produkt umożliwia dostęp do inteligentnej, niezawodnej i zrównoważonej czystej energii„.

SPF 3000T HVM-G2 to kompleksowe rozwiązanie dla systemów zasilania off-grid, składające się z wbudowanego kontrolera ładowania MPPT, ładowarki AC i falownika z transformatorem niskiej częstotliwości, pozwalającego na uzyskanie mocy udarowej przy trzykrotności mocy znamionowej do obsługi obciążeń typu silnikowego lub indukcyjnego. Dodatkowo, dzięki zoptymalizowanej konstrukcji produktu i ulepszeniom zarówno w oprogramowaniu, jak i sprzęcie, falownik ma wydłużoną żywotność i jest standardowo objęty 5-letnią gwarancją na produkt.

Umożliwia pobór mocy z wielu źródeł, takich jak generatory, energia słoneczna, akumulatory i sieć, z energią elektryczną z sieci i systemu fotowoltaicznego zdolnego do wspólnego zasilania obciążeń domowych.

Falownik może pracować z bateriami lub bez nich i jest kompatybilny z głównymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi i litowo-jonowymi, w tym z własnymi akumulatorami litowo-jonowo-fosforanowymi (LFP) firmy Growatt, które są dobrze znane ze swojego bezpieczeństwa i niezawodności. Jego konstrukcja obejmuje również funkcję ochrony przed odłączeniem niskiego napięcia, umożliwiającą akumulatorowi o spadku napięcia pierwsze odłączenie niekrytycznych obciążeń od systemu w celu wydłużenia czasu ochrony dla obciążeń krytycznych.

Może pochwalić się wiodącą na rynku sprawnością do 95% w połączeniu ze znacznie niższymi stratami energii, przy zaledwie 9 W zużycia energii w trybie oszczędzania energii, o 70% mniej niż inne podobne produkty. Zawiera również obiekt umożliwiający użytkownikowi ominie jego normalnej funkcji i wykorzystanie energii z sieci. Dzięki wysokiemu napięciu wejściowemu energii słonecznej do 250 V instalacja jest łatwiejsza, a koszty BoS są zmniejszone. Falownik może być podłączony równolegle do maksymalnie sześciu jednostek dla systemów jednofazowych lub trójfazowych, aby zwiększyć moc do 18 kW.

„Ponieważ czysta i zrównoważona energia słoneczna jest znacznie tańsza niż paliwa kopalne, wierzymy, że połączenie energii słonecznej i magazynowania energii umożliwi milionom gospodarstw domowych osiągnięcie niezależności energetycznej i jesteśmy niezwykle dumni z tego, że jesteśmy w czołówce rozwoju technicznego, który przyspieszy transformację” – podsumował Zhang.