[vc_row][vc_column][vc_column_text]
Instalacje fotowoltaiczne
Stosujemy najnowsze technologie z dziedziny instalacji słonecznych, oferując klientom niezależność energetyczną oraz oszczędności na rachunkach za prąd.
Fotowoltaika rozwiązaniem przyszłości
Wytwarzanie energii elektrycznej dzięki energii słońca jest możliwe przy zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej. Dochodzi w niej do bezpośredniej konwersji (zamiany) energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną, która jest uważana za najwyższą formę użytkowej energii. Mamy na myśli łatwość jej magazynowania i przesyłania na znaczne odległości, uniwersalność i wszechstronność zastosowania w codziennych potrzebach bytowych, przemysłowych i usługowych.
Przepływ prądu w ogniwach słonecznych jest wywoływany absorbcją fotonów w ogniwie – im większe jest nasłonecznienie, tym większy prąd przepływa przez ogniwo i tym większą moc ono daje. W standardowo stosowanych panelach o wymiarach ok. 1m x 1,65m znajduje się 60 szeregowo połączonych ogniw, co zazwyczaj skutkuje mocą panelu przekraczającą 250 W w warunkach największego nasłonecznienia. Drugim najważniejszym elementem instalacji jest inwerter, który zmienia prąd stały generowany przez panele na prąd przemienny o parametrach zgodnych z parametrami sieci elektroenergetycznej, do której jest przyłączony. Inwerter zwykle zasila całą sieć elektryczną budynku, dzięki czemu z darmowej, zielonej energii mogą korzystać wszystkie odbiorniki znajdujące się w budynku.
Zaletą instalacji fotowoltaicznych jest modułowość ich budowy, przez co można zainstalować zarówno małe systemy o mocach pojedynczych kilowatów zasilające domy jednorodzinne, jak i farmy fotowoltaiczne zasilające duże obiekty przemysłowe lub wprowadzające energię do głównego systemu elektroenergetycznego. Biorąc pod uwagę wzrost cen paliw i energii przy jednoczesnym spadku kosztów inwestycji dla systemów PV, można się łatwo domyślać, że opłacalność zastosowania fotowoltaiki jest bardzo atrakcyjna. Sprzyjają temu dodatkowo mechanizmy wsparcia finansowego, które w przypadku tych systemów oznaczają np. możliwość przekazywania nadwyżek wytwarzanej energii do sieci elektroenergetycznej. W okresach zapotrzebowania na energię, odbiera się ją z sieci na zasadach tzw. net-meteringu. Oznacza to, że za każdą oddaną do sieci 1 kWh energii elektrycznej, można pobrać 0,8 kWh (w przypadku elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 10 kW).
Co obejmuje cena instalacji fotowoltanicznej?
W cenę kompletnej instalacji fotowoltaicznej wchodzą wszystkie elementy niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania, m.in.
- panele fotowoltaiczne
- inwerter
- systemy mocujące
- wyłącznik DC
- wyłącznik AC
- kabel
- konektory MC4
Cena obejmuje również montaż przez wyspecjalizowaną firmę instalacyjną.
4 kroki do posiadania własnej ekologicznej domowej elektrowni
Projekt
Grupa wykwalifikowanych pracowników stworzy projekt instalacji fotowoltaicznej dopasowany do Twoich potrzeb. W tym czasie nasz Dział Obsługi Klienta zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z wybranym przez Ciebie programem dofinansowań, aby dostarczyć Ci gotowy pakiet dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku.
Darmowa konsultacja
Wypełniasz zapytanie ofertowe na naszej stronie www lub kontaktujesz się z nami telefonicznie. Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji (takich jak lokalizacja instalacji czy Twoje zapotrzebowanie na energię) przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę oraz szacunki przyszłych oszczędności, a także zaproponujemy odpowiedni dla Ciebie program
Montaż
W umówionym wcześniej czasie bezpiecznie dostarczymy zestaw w wyznaczone miejsce a nasi instalatorzy zamontują ten zestaw fachowo
Odbiór i uruchomienie instalacji
Kiedy instalacja jest gotowa dokonujemy jej odbioru i zajmujemy się uzupełnieniem pozostałej, potrzebnej dokumentacji. A Ty cieszysz się ze swoich oszczędności i korzystasz z energii produkowanej przez Twoją własną, domową elektrownię!
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]